2020. April 10.

Gönczis sikerek

A Magyar Diáksport Szövetség a 2018/2019. tanévi Diákolimpia® országos döntőit értékelve elismerésben részesítette azokat a pedagógusokat és intézményeket, akik kimagasló eredményeket értek el a versenysorozatban. A díjátadásban közreműködött Dr. Latorcai Csaba János, az EMMI közigazgatási államtitkára, Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke, valamint Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke is.
A díjak értékét növelte, hogy azokhoz a világ legidősebb ötszörös olimpiai bajnoka, a Nemzet Sportolója, a Prima Primissima díjas Keleti Ágnes is személyesen gratulált.

Az erről készült ZalaOnline cikk.

Himnusz- és Szózatmondó Verseny
A magyar kultúra napja tiszteletére szerdán a megyeszékhelyi Ganz Ábrahám Szakgimnáziumban Himnusz- és Szózatmondó versenyt rendeztek.
A zsűri értékelése alapján iskolánk tanulója Cselényi Anna második, Szabó Martin pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak, Bíró Krisztina tanárnőnek és Pető Judit tanárnőnek!

Az eseményről készült ZAOL cikk itt, vagy a Sajtó menüben olvasható.
Mély fájdalommal tudatjuk
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk nyugalmazott pedagógusa,
Kovács Istvánné tanárnő, 2020.01.20-án hosszan tartó betegség után elhunyt.
A tanárnő hosszú évtizedeken át volt iskolánk tanári közösségének meghatározó tagja. A tanítás iránti elkötelezettség, hatalmas munkabírás, szakmai alázat és önzetlenség jellemezték munkáját.
Kedvességét, segítőkészségét sosem feledjük.
Őszinte részvétünk a családjának, rokonainak.
Emlékét szeretettel megőrizzük.
Isten veled Marika, nyugodj békében!
Aranytoll díj
A tavalyi évet követően ismét iskolánk tanulója nyerte el a Zalai Hírlap által alapított Aranytoll-díjat. A megye középiskolásainak írásai közül Pivonka Richárd 12. évfolyamos tanulónk cikkét ítélte a szakmai zsűri Aranytoll-díjra érdemesnek.  A SÉTA programban Bíró Krisztina tanárnő biztosította tanulóink felkészüléséhez a szakmai segítséget.
vagy a Sajtó menüben olvasható.

Pivonka Richárd

Bíró Krisztina

Karácsonyi ünnepély
A 10. évfolyamos tanulók formabontó karácsonyi műsorával fejeződött be a 2019-es év.

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk a honlapunkat meglátogatóknak.

Mikulás-party a Göncziben
A 11. évfolyamosok  Mikulásváró-partyt szerveztek, aminek része volt a zenés teaház, a karaoke, és az osztályok feldíszítése. A tanulók a napnak megfelelően piros öltözetben jelentek meg és így várták, hogy meglátogassa őket az osztályban a Mikulás, kinek virgáccsal, kinek szaloncukorral kedveskedve.
A Mikulás a tantestületet is felkereste, ahol Télapó dallal köszöntötték a nagyszakállút és krampuszait.

Futsal megyei
A Zalaegerszegen megrendezett megyei döntőn a 6. helyen végzett a futsal csapatunk.
Videó a gimiről
Kőműves Balázs 10. évfolyamos tanuló a Nyílt napra egy kis videó összeállítást készített az iskolánkról.
vagy Sajtó menüben megtekinthető.
Futsal városi döntő
A futsal Diákolimpia városi döntőjén a Lámfalussyval mérkőztünk meg. A 9:1 arányú győzelemmel a megyei döntőbe jutottak tanulóink.

Országos pályaorientációs nap
Nov. 22.-én felsőoktatási intézmények képviselői adtak a továbbtanulással kapcsolatos tájékoztatót. Délelőtt folyamán az országos pályaorientációs nap keretében tanulóink több termelő üzemet és  munkahelyet kerestek fel, ahol betekintést nyertek a  általuk kínált mukalehetőségekbe, megismerhették az üzemekben folyó munkafolyamatokat.
Az üzemcsarnokban láthatósági mellényt, védőszemüveget és füldugót kellet viselni miden látogatónak.

Kulcsár Ervin kalauzolta tanulóinkat a faipari üzem területén.
A látogatás végén minden tanulót vendégül láttak, búcsúzáskor pedig a cég logójával ellátott ajándékcsomaggal lepték meg a diákokat.
Gönczi-nap
November 22.-én a Gönczi-napon megemlékeztünk iskolánk névadójáról, koszorút helyeztek el tanulóink a Gönczi emléktáblánál,  ezt követően a tanulóinknak szervezett Gönczi verseny eredményhirdetésére került sor. A  9. évfolyamosok Árkovicsné Pezzetta Claudia intézményvezetőtől átvették a Szülői Szervezet által finanszírozott, ünnepi alkalmakkor viselendő iskola logójával ellátott nyakkendőt, illetve sálat.

Oldal: 2 / 22 < 1 2 3 4 5 > >>