Gönczi nap 2009
 Idén iskolánkban 2009. november 20-án került sor a hagyományos megemlekézésre névadónkról, Gönczi Ferencről.

A megemlékezések már november elején megkezdődtek,mikortól is általános iskolások és középiskolások tantárgyi versenyeken mérhették össze tudásukat. Az idén újdonságként rajz és képzőművészeti pályázat is volt, és sok olyan versenyszám is, amiben nem csak egy feladatlap vagy teszt kitöltésével lehetett eredményeket elérni, hanem szükség volt logikára és egyéb képességekre (pl. nyelvi kalandtúrák). A résztvevők magas száma és a visszajelzések azt igazolták, nem volt hiábavaló a kollégák sok befeketett munkája.

Gönczis diákok versenye

Általános iskolások versenye

A beérkezett pályamunkákból kiállítás nyílt a második emeleten, amit a mai napig is megtekinthetnek az érdeklődők.

Az ünnepnap Árkovicsné Pezzetta Claudia igazgatónő megnyitójával kezdődött, majd a középiskolásainknak szervezett versenyek eredményhirdetése következett. Ezután Pál Dávid 13. C osztályos tanuló beszélt Gönczi Ferenc életéről, méltatva munkásságának fontosságát. Az ünepélyen ezután a Gönczi Alapítvány nevében Boa Szilvia tanárnő vette át a szót, sé elmondta: az Alapítvány célja, hogy minden évben az újonan érkezett 9. diákokat megajándékozza egy ereklyével, ami a fiúk esetében egy Gönczi-logóval ellátott nyakkendőt, lányoknál pedig egy sálat jelent, amit az ünnepségeinken ezután büszkén viselhetnek majd. Az ajándékokat igazgatónőnk adta át személyesen minden elsőéves diáknak.

Ezután a diákönkormányzat tagjai megkoszorúzták Gönczi Ferenc emléktábláját.

A nap zárásaként a siákok egy érdekes előadást hallgathattak meg a keleti blokk fegyvereiről egy szakértő előadásában.

Tpvábbi képek a rendezvényekről megtekinthetők a Fotóalbumban!
Kezdőlap » Hozzászólások
Még nem küldtek hozzászólást
Kezdőlap » Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz